• Ścieżka edukacyjna w Straży Pożarnej

Uczniowie kl.2a w ramach projektu Bezpieczne życie wybrali się do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. Uczniowie przybliżyli zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego Obejrzeli zagrożenia pożarowe, które wystepuje w mieszkaniach.Uczniowie mieli możliwość wcielenia się w rolę strażaków oglądając mundury,sprzęt i kierowania prawdziwym wozem strażackim.

• 23 kwietnia Święto Książki i Praw Autorskich

Dziś świętowaliśmy 🥳 Dzień Książki poprzez rozwiązywanie zagadek frazeologicznych związanych z czytaniem 📖, udział w loterii bibliotecznej 🍀, stworzenie kocich 🐱 zakładek i wysłuchaniu przez przedszkolaków i pierwszaków nowej wersji bajki "Czerwony Kapturek" 🐺i legendy "Toruńskie pierniki" 🍪w wersji teatrzyku kamishibai 🎎.

• Świetliczaki na tropie...przysłów

W marcu oraz kwietniu w naszej świetlicy zrealizowaliśmy kolejne ciekawe przysłowia.

Jednym z nich było przysłowie "Jedna jaskółka wiosny nie czyni". Przez cały tydzień dzieciaki miały okazję przyjrzeć się różnym sylwetką ptaków wracającym do Polski wiosną. Były prezentacje, ciekawe zajęcia w bibliotece, quizy oraz krzyżówki. Nie zabrakło oczywiście zajęć plastycznych.

• 1058 lat temu - Polska przyjęła chrześcijaństwo

14 kwietnia obchodzimy w kraju Narodowe Święto Chrztu Polski. Zostało ono ustanowione przez Sejm 22 lutego 2019 r. Ma ono za celu upamiętnienie chrztu Polski, dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego.

Społeczność uczniowska, w tygodniu poprzedzającym to święto, na zajęciach z wychowawcami oraz lekcji religii, historii i informatyki przypomniała sobie o wydarzeniach z historii Polski za rządów Mieszka I. Aktywności podejmowane przez uczniów związane z tym tematem miały dzieciakom ułatwić zapamiętanie tego wydarzenia i jego rolę w historii Polski - galeria postaci Mieszka I i jego żony Dobrawy, mapy myśli, ćwiczenia inteaktywne oraz filmiki to tylko niektóre z nich.

• Programy oraz Partnerzy

Piątek 26.04.2024