• Plakat akcji "Czytamy z sercem"
          • Czytamy z sercem

06.10.2022

Finał Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem” nastąpiła 29 czerwca. Ale przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach propagujących dbanie o serce i głośne czytanie. Na zajęciach młodzież wysłuchała „Bajki o sercu” oraz wykładu na temat budowy, działania i potrzeb zdrowotnych serca. Na koniec wykonywaliśmy zagadki i zadania związane z sercem.

• Plakat akcji "Noc Bibliotek".
          • Noc Bibliotek

01.10.2022

VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek przypadło w tym roku 1 października 2022 r (sobota) pod hasłem „To się musi powieść”. Akcja w naszej szkole została zrealizowana dzień wcześniej czyli 30 września. Z tej okazji dzieciaki zamieniły się w prawdziwych detektywów, którzy próbowli rozwikłać "Tajemnicę skradzionego obrazu". Poradzili sobie świetnie i wygrali 100000 zł. Zwieńczeniem wieczoru była projekcja filmu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica".

01.10.2022

Dzień ten był doskonałym pretekstem do spędzenia tego dnia poza murami szkoły. Klasa 1A razem z p. Ewą Kawką wybrała się do Chorzowskiego Centrum Kultury na film animowany pt. "Elfinki". Dziewczynki odśpiewały "Sto lat..." i wręczyły kolegom upominki. Klasa 6B była w kinie na "Avatarze".

• Żywa Biblioteka

01.10.2022

W ramach chorzowskiej akcji Wolność Czytania grupa ósmoklasistów naszej szkoły wzięła udział w Żywej Bibliotece, która działa tak jak tradycyjna biblioteka z tą różnicą, że zamiast książek można w niej "wypożyczyć" ludzi. Żywe książki to osoby spotykające się ze stereotypami, uprzedzeniami i dyskryminacją. "Nie oceniaj książki po okładce" takie hasło przyświeca idei Żywej Biblioteki, która ma być lekcją akceptacji i tolerancji. Tego uczyli się dziś nasi uczniowie i zdali ten egzamin na szóstkę.