27.04.2023

Uczniowie klasy 1a wraz z przedszkolakami z Przedszkola nr 12 w ramach Dnia Ziemi wyruszyli do akcji by sprzątać pobliski teren UŚ. Każdy uczeń sumiennie wykonywał swoje wielkie zadanie oczyszczając nasze środowisko i jednocześnie opiekował się przedszkolaczkiem. Była to doskonała okazja by zrobić coś dla świata oraz dla integracji.

• 🔵🔵 KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 🔵🔵

13.04.2023

Zachęcamy wszystkich rodziców oraz uczniów do poszerzenia swojej wiedzy na temat zaburzeń autystycznych. Zapraszamy do obejrzenia filmiku, w którym nasi uczniowie na zajęciach logopedycznych rozmawiają, tworzą prace plastyczne, rozwiązują quizy i uczą się na temat funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu 🧩🧩 Pokażmy swoje wsparcie, poszerzajmy swoją wiedzę. Często dzieci oraz dorośli dotknięci problemem autyzmu, spotykają się z niezrozumieniem i brakiem akceptacji. Dlatego tak ważne jest, aby rozmawiać.

dodała: Daria Postawka

• Tydzień Śląski

03.04.2023

W dniach od 20.03. do 24.03 cała społeczność szkolna SP15 uczestniczyła w obchodach Tygodnia Śląskiego pod hasłem "Naszo szkoła downiej i dzisioj". Uczniowie wykonywali plakaty, na których przybliżali historię szkoły i patrona Konstantego Wolnego. Tworzyli prezentacje multimedialne, rozwiązywali quizy, wykonywali prace plastyczne, na których przedstawiali budynek szkoły. Nie obyło się również bez odśpiewania hymnu szkoły. Odbyły się też przesłuchania teatrzyków w gwarze ślaskiej. Jury na czele z Panią dyrektor Agnieszką Pellą wyłoniło zwycięzców. Pod koniec tygodnia odbył się apel, podczas którego wręczono nagrody.

Zapraszamy doobejrzenia GALERII.