• Pasowanie na czytelnika 📚😃

26.01.2024

„MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY, ŻE BĘDZIEMY KSIĄŻKI KOCHAĆ, KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY…” takie słowa wypowiedziały Nasze Pierwszaczki. Po tym jak zapoznały się z zasadami panującymi w bibliotece. A następnie zostały uroczyście pasowane przez Panią dyrektor na czytelników. Niektórzy już bardzo się nie mogli doczekać. Każdy otrzymał zestaw książeczek w ramach programu „Mała książka, wielki człowiek” Instytutu Książki, które mogą czytać wraz z rodzicami oraz pamiątkowy dyplom. Witamy w bibliotece.

26.01.2024

Uczniowie kl. 2a dnia 24.01. uczestniczyli w akcji Bezpieczne Ferie. W akcji wziął udział prezydent miasta,  Andrzej Kotala, który udzielał wskazówek jak bezpiecznie spędzać ferie. Szczególnie przestrzegł dzieci by nie wchodziły na zamarznięte jeziora, rzeki. Podkreślał, że nie ma bezpiecznego lodu. Zachęcał uczniów do korzystania ze sztucznych lodowisk, które znajdują się na terenie naszego miasta. Podczas akcji strażacy zaprezentowali w jaki sposób następuje pęknięcie lodu i ratowanie osoby tonącej.

PAMIĘTAJ POD ŻADNYM POZOREM NIE WCHODŻ NA ZAMARZNIĘTY LÓD!!!

• Dzień Babci i Dziadka w klasie 2a

22.01.2024

Uczniowie klasy 2a gościli 19.01. Babcie i Dziadków na uroczystości z tej okazji. Zaprezentowali wiersze, piosenki oraz tańce. Była wspólna zabawa, konkursy i prezenty wykonane przez wnuki oraz słodki poczęstunek. Byly to chwile pelne radości i dumy. Uśmiechy Babć i Dziadków dały wyraz tego jak bezcenne są takie wspólne spędzone chwilę z wnukami.

• Z wizytą w Urzędzie Miasta

21.01.2024

Uczniowie klasy 8a wraz z nauczycielami, w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie, w dniu 18 stycznia odwiedzili Urząd Miasta Chorzów. Mieli okazję poznać historię budynku Urzędu oraz specyfikę pracy samorządu. Podczas wizyty ósmoklasiści spotkali się z Prezydentem Miasta Chorzowa Panem Andrzejem Kotalą. Każdy z uczniów mógł przez chwilę poczuć się jak radny - uczniowie zajęli miejsca w sali posiedzeń rady miasta. Dziękujemy p. Aleksandrowi Franiasz z Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki za zapoznanie nas z historią i specyfiką pracy władz samorządowych.

dodała:Aleksandra Rabenda

• "Świetliczaki na tropie...przysłów"

12.01.2024

W grudniu w ramach projektu " Świetliczaki na tropie..." dzieciaki poznały przysłowie "Co kraj to obyczaj’’. Przysłowie dobrze wpisało się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie poznali tradycje i zwyczaje świąteczne w Europie i na świecie. Na zajęciach wyświetlane były filmy edukacyjne. Z filmów dowiedziały się, że Święta Bożego Narodzenia są wszędzie obchodzone uroczyście, jednak zupełnie inaczej. W ramach zajęć plastycznych wykonały kolorowe kartki świąteczne, którymi obdarowały swoich bliskich.

Kolejnym przysłowiem było "Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Uczniowie rozmawiali na temat zdrowego odżywiania oraz poznali przepisy na naturalne leki stosowane przez nasze babcie. Wspólnie wykonaliśmy plakat ze zdrowymi produktami.

Anna Kozak-Salwa