• Specjaliści pracujący w naszej szkole:

Nauczyciel z gimnastyki korekcyjnej

Dba o eliminowanie wad postawy i kształtuje prawidłowe nawyki. Dzieciom zapewniam wszechstronny rozwój fizyczny i wspaniałą zdrową zabawę.

Logopeda szkolny

Zajmuje się kształtowaniem mowy. Jej najważniejszym zadaniem jest diagnozowanie wad wymowy i prowadzenie terapii logopedycznej mającej na celu usunięcie istniejących już wad.

Oligofrenopedagog

To osoba powołana do pracy z dziećmi o obniżonej sprawności intelektualnej.

Pedagog specjalny

Pedagodzy specjalni stanowią wsparcie dla pozostałych nauczycieli prowadzących zajęcia z dziećmi i uczniami w sposób uwzględniający zróżnicowanie ich potrzeb, a także realizować specjalistyczne zajęcia bezpośrednio z uczniami i udzielać porad i konsultacji rodzicom uczniów.

Pedagog szkolny

Jego najważniejszym zadaniem jest praca z uczniem, uzupełnianie, rozszerzanie i pogłębianie działalności dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej nauczycieli. Pedagog jest koordynatorem w środowisku szkolnym oraz łącznikiem między uczniami, rodzicami, nauczycielami i innymi instytucjami opiekuńczo-wychowawczymi w rejonie swojego działania.

Psycholog szkolny

Najważniejszym celem pracy psychologa szkolnego jest zapewnienie opieki psychologicznej uczniom oraz wsparcie rodziców i nauczycieli.

Socjoterapeuta

Socjoterapia jest formą pomocy psychopedagogiczny, pozwalająca oddziaływać na dzieci w toku spotkań grupowych, przez co dostarcza większej ilości pozytywnych doświadczeń społecznych.

Surdopedagog

Surdopedagog otacza szczególną opieką dzieci z niedosłuchem. Po zapoznaniu się  z możliwościami i potrzebami ucznia opracowuje, wdraża i dokonuje e

Terapeuta pedagogiczny

To specjalista, którego działania mają na celu niesienie pomocy dzieciom z różnego rodzaju nieprawidłowościami rozwoju i zachowania.

Specjalista ten prowadzi terapię pedagogiczną, zajęcia korekcyjno-kompensacyjnych oraz inne zajęcia o charakterze terapeutycznym z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Tyflopedagog

Tyflopedagog to osoba „od” edukacji i rehabilitacji słabo widzących i niewidomych. To specjalista dla tych, którzy problemy wzrokowe mają od urodzenia lub bardzo wczesnego dzieciństwa, ale i dla tych, których możliwości wzrokowe pogarszają się stopniowo (lub też gwałtownie np. w wyniku urazów czy przebytych chorób) lub zanikają całkowicie.