• SZKOLNE REKOLEKCJE 2023

25.03.2023

W dniach 20 - 20 marca br. odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Dawid Majka.

W pierwszym oraz w drugim dniu odbyła się nauka, zaś w trzecim dniu uczniowie spotkali się z Jezusem Eucharystycznym.

Tegoroczne rekolekcje były przygotowane perfekcyjnie i oczywiście, jak zawsze nie zabrakło radosnych, rytmicznych i ruchowych piosenek, które zostały przeniesione także do naszych sal lekcyjnych.

dodała: Halina Dobek

• Świetliczaki na tropie... kolorów Świata

25.03.2023

Świetliczaki poznały kolejny kontynent,  Australię. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z tym krajem. Zdobyły wiedzę na temat Aborygenów - rdzennych mieszkańców kraju oraz ich zwyczajów, czego efektem były kolorowe bumerangi. Na kolejnych zajęciach dzieci dowiedziały się, dlaczego kangur i emu są w herbie Australii? Poznały bliżej sylwetki tych zwierząt i wzięły udział w zabawach sportowo-ruchowych.  Na zakończenie tygodnia poznały również wodny świat Austarlii i stworzyły piękną rafę koralową. To był bardzo ciekawy tydzień.

• "Logopedia to zabawa!" 🧑🧒🎲🗣️

17.03.2023

Innowację pod takim hasłem realizują nasi najmłodsi uczniowie. Wspólnie na zajęciach logopedycznych oprócz pięknej wymowy ćwiczymy również oddech (latające piórka! 🪶 oraz włączamy elementy terapii ręki ✍️ 8 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy i była to doskonała okazja, aby zaprezentować nasze nowe umiejętności. Ale to nie wszystko! Uczniowie również nauczyli się wierszyków, które prezentujemy w naszym filmie. Zapraszamy do oglądania! 🥰

dodała: Daria Postawka

• Z wizytą na urodzinach u Pani Wiosny w Szkole muzycznej

07.03.2023

Uczniowie klas 0-lll uczestniczyli w audycji muzycznej w Państwowej Szkołę Muzycznej im.Grzegorza Fitelberga .Tam Pani Wiosna gościła nas na swoich urodzinach oprócz nas przychodziły różne grupy instrumentow strunowe,perkusyjne,dęte. Każdy instrument ładnie się prezentował nie tylko wyglądem,ale również dźwiękiem dzieki czemu uczniowie bliżej zaznajomili się z nimi.Byla wspaniala zabawa spiew wiosennej piosenki i zabawy rytmiczne,które pozostaną w pamięci uczniów.

• Kulturalne przedpołudnie

07.03.2023

Uczniowie klasy 3a w dniu dzisiejszym mieli możliwość zapoznania się z różnymi wytworami sztuki. Wędrówkę zaczęliśmy od odwiedzenia wystawy malarskiej na antresoli w ChCK-u pt. "Świeżo malowane", skupiającą się na odbiorze koloru. Następnie odwiedziliśmy Miejską Galerię i wystawę plakatu "Muzyka w sztuce". Spotkaliśmy się z organizatorką wystawy fotograficznej "Cztery pory roku" panią Anetą Łapską-Sobotą, która jest absolwentką naszej szkoły. Mottem tej wystawy jest to, że w życiu ważne są marzenia, wiara w siebie i cele życiowe. Na zakończenie wzięliśmy udział w zajeciach muzycznych, w czasie których dzieci grały na różnych instrumentach.

Polecamy 🙂

dodała: Lilianna Krokosz

• "Ważne miejsce- tajemnica ciemności"

Dzisiaj 6 marca klasa 7a odwiedziła "Ważne miejsce- tajemnicę ciemności "

Uczniowie mogli zapoznać się ze światem osób niewidomych i ociemniałych. Było to dla nas wszystkich niezwykłe doświadczenie oraz niepowtarzalna lekcja empatii i tolerancji. Wyszliśmy z ciemności bogatsi o nowa wiedzę i szersze spojrzenie na świat osób niepełnosprawnych.

dodala: Bogumiła Borycka- Świerzy

• Dzień Otwarty w SP15

03.03.2023

Dnia 1 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty w ramach Szkolnego Festiwalu Nauki. Nasi goście mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach chemiczno-fizycznych oraz druku 3D. Ponadto dzieci wzięły udział w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej, zabawach z językiem polskim, matematyką, językiem angielskim oraz zajęciach ruchowych. Uczniowie mieli możliwość zwiedzić gabinet logopedy oraz biblioteki. Poza tym poznali  tajniki anatomii człowieka a slajdowisko ukazało przepiękny świat fauny i flory. Na zakończenie każdy otrzymał słodką niespodziankę. Do zobaczenia następnym razem ...

dodala: Anna Kozak-Salwa,

Renata Krzyżowska

• SŁOWAK z projektem "WOLNO-MODNI " w SP 15

18.02.2023

Nasz  projekt - "WOLNO-MODNI" realizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Naszym głównym celem jest edukacja w aspektach ekologicznych związanych z dzisiejszą modą.

Problem, którym głównie się zajmujemy, czyli model biznesowy "fast fashion", jest niezwykle szkodliwy. Łamie prawa człowieka, rujnuje naszą planetę ogromną ilością odpadów. Jest to problem globalny, a jego świadomość niewielka.

Jesteśmy 4 liceistów z Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. W ramach olimpiady prowadzimy warsztaty w wielu placówkach m.in w szkołach podstawowych, przedszkolach i bibliotekach.

Co więcej, uważamy, że nasza inicjatywa pokazuje ciemne strony powszechnie znanych sklepów odzieżowych, co może zachęcić ludzi do kupowania w lokalnych, niezależnych przedsiębiorstwach. Myślimy, że w obecnych czasach jest to niezmiernie ważne ze względu na sytuację na świecie.

dodała: Maria Blaska